Урок Виготовлення текстильної квітки

Штучні квіти вид декоративно-ужиткового мистецтва.
Короткі історичні відомості про розвиток мистецтва штучних квітів.
Інструменти та приладдя для виготовлення текстильних квітів.
Мета:
Навчальна:    Дати загальні поняття про історію виготовлення штучних квітів. Ознайомити учнів із досягненнями майстрів, зацікавити учнів. Навчити розрізняти інструменти і приладдя для виготовлення штучних квітів;
Розвивальна: розширити кругозір, здібності до творчості мислення;
Виховна: виховувати відчуття прекрасного, любов до природи. Ключові слова. Букет, аранжування, стиль бароко і рококо, класичний стиль, європейська і японська школа аранжування.
Наочність: проектор, комп’ютер, штучні квіти, інструкційні картки.
Об’єкт праці: виріб квітка тюльпан.
Методи: бесіда з поясненням, демонстрування, ілюстрація, відео метод, усне опитування, діалог.
Обладнання: ножиці, тканина, голка,схема, булавки.
Міжпредметні зв’язки:історія, українська література, біологія, образотворче мистецтво, музика, технології.
Тип уроку:комбінований, майстер-клас.
Структура уроку І. Організаційна частина
Привітання. Продзвенів уже дзвінок. Починаємо урок.
- Заплющте очі ви на мить
Й думками ген-ген полетіть.
Ідеї дивні там знайдіть
Й сюди, в майстерню, принесіть.
У виріб власними руками
Ми перетворимо їх з вами.
А тепер розплющте очі
Й усміхніться одне одному!
ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Ранками у сонячних променях спалахують вкриті росами квіти, що казковими мереживами порозсипались по шовковій зеленій траві. Ця дорогоцінна прикраса землі належить людині.
Люди не залишилися байдужими до великого подарунка природи. Було створено значну кількість нових сортів квіткових рослин. Квіти всюди супроводжують нас: удома і в парку, на лісовій галявині.
Вправа «Асоціації».
Звучить музика « Вальс квітів».
Які асоціації у вас викликала дана музика.
Мова квітів (Флорографія)  [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ], значення, що надається різним квітам для вираження тих чи інших настроїв, почуттів та [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]. У [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] мову квітів використовували для таємного вираження почуттів у тих випадках, коли про них не можна було говорити відкрито. Нюанси мови зараз в основному забуті, але, для прикладу, до сьогодні червоні троянди означають пристрасну, романтичну любов, білі троянди  чесноту та цнотливість.
Мова квітів може бути реалізована шляхом створення [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] композицій з живих [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]  [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ].
Протягом багатьох років люди намагалися розгадати таємницю символіки квітів, вивчаючи складені про них міфи та легенди. Як правило, квіти асоціюються з певними якостями людини.
А чи знаєте ви, що таке символіка?
Які кольори мають квіти?
Отже, справді значення кольору грає неабияку роль у житті людини.
Колір
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] асоціювався з кольором життя, [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ], (звідси [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ любові, [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - квітка пристрасті), а також як колір крові, символ [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] та помсти (колір війни і революції).
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] чистоти і невинності ([ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]);
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ смутку, [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ];
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ відрази, ненависті; крім золотистого - символу сонця і радості;
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ надії;
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ];
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ вірності (незабудки, фіалки);
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] - символ величі.

ІІІ. Оголошення теми й мети заняття . Пояснення нового матеріалу
1. Людина і квіти.
Про квіти ми дізнаємося із прадавніх часів, із міфів, легенд, казок, пісень, з усної народної творчості. Символіку багатьох таких легенд використовують і сьогодні при складанні квіткових композицій.
Квіти були невід’ємною частиною релігійних обрядів. Із появою християнства любов до квітів не згасла, їх вирощували у монастирях, ними прикрашали храми.
В епоху відродження (ХІV–XVI ст.) люди почали ще більше захоплюватись квітами. Наслідуючи намальовані натюрморти, починають складати букети з «живих» квітів. Слово «букет» французького походження. Воно означає складання квіткових композицій із квітів, а також аромат, запах чого-небудь. Перші букети складались заради приємного запаху, для них добирали запашні квіти: лаванду, розмарин, квіти апельсина, троянди, навіть кріп, кмин і петрушку. Але ці композиції були грубі і невиразні. Із приходом стилю бароко і рококо (XVI–XVIII ст.) композиції стали більш вишукані і красиві. Для них брали великі рослини: лілії, півонії, троянди, тюльпани, доповнювали пальмовим листям, гілками кущів з декоративними плодами.
Класицизм це витончена простота, увага до досконалості деталей. Це проявилось не тільки в архітектурі і живопису ХVІІІ ст., а й у складанні букетів. Для букетів цього часу добирали незначну кількість рослин з вигнутими стеблами й асиметричною будовою. Улюбленими квітами були іриси, орхідеї, настурції, кали. З плином часу квіти дедалі більше входили в життя людей. Вони пробуджували у їхніх серцях найвищі і найсвітліші почуття. І не випадково так часто звертаються до квітів письменники, поети, музиканти і художники, оспівуючи красу, відтворюючи найпотаємніші глибини людських почуттів. Скільки любові, тепла, уваги приділяли квітам Тарас Шевченко, Марко Вовчок, Леся Українка. Вони не тільки самі любили квіти, але несли їх в своїх творах до людей.
Із зеленої сорочки, Що зіткав зелений гай, Білі дивляться дзвіночки, Як зовуть їх угадай. Це конвалії у гаї На галявині цвітуть. І ніде, ніде немає Кращих квіточок, мабуть.

А скільки пісень про квіти склав народ! З кожним рядком великі митці дарували людям пісню про невимовну красу рідної природи. Часто квітка виражає любов до найближчої людини матері (чорнобривці). Зірвеш квітку чорнобривців і ніби відчуваєш в них материнську любов і ласку. Мабуть не знайдеш людини, яка була б байдужою до квітів. Багатство барв, неповторна краса не тільки чарують нас, а й пробуджують найкращі поривання. Дія квітів на людину не обмежується тільки емоціями. Вони благотворно впливають і на наше здоров’я. У медицині використовують багато квіткових рослин, з яких виготовляють усілякі ліки. Усім відомі лікувальні властивості конвалії, ромашки, троянди, фіалки, календули і багатьох інших. А які, дівчата, ваші улюблені квіти? Троянди, маки, ромашки, незабудки тощо. Так, справді, квітів є дуже багато. І всі вони красиві, ніжні, запашні. Навіть існують жіночі імена у їхню честь.
Які? Лілія, Маргарита, Віолетта (фіалка), Мальвіна, Ружа та інші. 2. Аранжування квітів у різних країнах Мало мати красиві квіти бажано, щоб вони були особливо гарними. Для цього потрібно дібрати для них вазу, уміти їх скомпонувати. Цьому навчає мистецтво аранжування квітів (флористика). Отже, аранжування квітів це створення букетів, квіткових композицій, уміння за допомогою квітів, листя, гілок висловити свої думки і почуття, створивши справжні вироби мистецтва.
У кожного народу існують свої традиції створення квіткових композицій. Вони враховують особливості житла, клімату, навіть темперамент людей. У світі найбільш відомі європейська і японська школи аранжування квітів. Так, в Англії збереглись класичні риси аранжування квітів. Для цих композицій характерна значна кількість квітів, трикутна чи серпоподібна форма букетів.
Французьке мистецтво аранжування має свої характерні особливості. Неабияку увагу у ньому приділяють поєднанню фарб, тонкій гамі кольорів, ніжним пастельним тонам. Голландці працюють в класичному стилі, але широко використовують фольклорні елементи. Вони надають перевагу невеликим кошикам з майстерно підібраними квітами, поставленими у низькі плоскі вази. Для цієї країни характерні композиції з тюльпанів, нарцисів, гіацинтів. В Італії переважають великі квіти, яскраві кольори композицій. Німці надають великого значення забарвленню і кількості квітів. Вітаючи наречених, вони дарують тільки білі і рожеві гвоздики і кали. У них рожевий букет підкреслює повагу, червоний  символізує симпатію і любов. У Польщі квітка кали символізує смуток, траур, тугу.
Але жодна країна не досягла у квітковому аранжуванні таких висот, як Японія. Японці, на відміну від європейців, вбачають красу насамперед у природних лініях стебла, у формі і комбінації окремих квітів. Японська традиція складання художніх композицій із квітів (ікебана), що буквально означає «живі квіти», з’явилась ще в XIII ст. В Японії існує спеціальна школа, яка має мільйони студентів у країні й численну армію прихильників у всьому світі. Ця школа готує фахівців ікебани. Японська школа квіткового аранжування звертає основну увагу на лінію, рослин використовується небагато, добре видно окремі квіти, стебла, гілки.
3. Штучні квіти вид декоративно-ужиткового мистецтва Людина, яка знаходиться в єдності з природою, відчуває її і милується її творіннями, перебуває в особливому стані душевного спокою, гармонії. Квіти це море барв, відтінків, форм, ніжних ароматів, але вони дуже швидко в’януть. А так хочеться, щоб квіти завжди милували око своєю красою, приносили нам радість. Для того, щоб зупинити цю «прекрасну мить», люди почали виготовляти штучні квіти, використовуючи для цього папір, тканину, дротики, желатин.
4. Інструменти і приладдя для виготовлення штучних квітів Квіти з гофрованого паперу недовговічні, вони годяться тільки для прикрашання сцен і карнавальних костюмів. Для оздоблення одягу, головних уборів квіти виготовляють із шовку, бархату, шкіри, фетру, батисту, крепдешину. А ми будемо виготовляти квіти із текстильних матеріалів.
Практична робота ТИЛЬДА-ТЮЛЬПАНИ (майстер-клас)

Мета розповсюдження інформації спрямована на підвищення рівня обізнаності широкого загалу – як дітей (учнівської молоді)  так і дорослих.
Хенд-мейд (з англ. «hand made» – зроблено вручну) допомагає заспокоїти нервову систему, стати більш врівноваженою, зібраною, зосередженою, уважною людиною. Особливо такі заняття корисні для дітей, адже під час роботи з різними матеріалами відбувається і розвиток дрібної моторики рук, розвиток фантазії та уяви. Це також сприяє ефективній взаємодії «вчитель – учень», налагоджує між ними зв’язок, покращує стосунки, прищеплює навички змістовного дозвілля.

Створення текстильних виробів у так званому примітивному стилі популярне вже протягом кількох останніх років. Ляльки Тильди настільки милі і незвичайні, що називати їх примітивами язик не повертається. Аналогічну техніку можна використовувати і для створення своїми руками з тканини Тильда-тюльпанів. Нескладні у виконанні, ці вироби приносять у будинок ще більше тепла й затишку.

Як зшити незвичайні тюльпани-тильди з тканини пропоную дізнатися взявши за основу майстер-клас із журналу WomanAdvice – поради на всі випадки життя.
Потрібні:
тканина (різнокольорова для бутонів і зелена для листя і стебла);
наповнювач (вата, синтепон);
ножиці;
голка, нитки.

Пошиття тюльпанів-Тильда з тканини почнемо з створення викрійки. Так як всі деталі примітивні, креслити їх на папері, а потім переносити на тканину, не потрібно. Можна відразу робити викрійку на тканині.
Які шви ви сьогодні пригадаєте на уроці? (Петельний, назад голку).
Впізнайте їх на картинці.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ] [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ]
Для однієї квітки нам необхідно вирізати дві каплеподібних деталі (для пошиття бутона), дві деталі для листка і одну деталь для стеблинки.

Тепер можна приступати до зшивання деталей. Спочатку зігніть навпіл стебло, сколіть краю шпильками і прострочіть, залишивши з одного боку отвір незашітим. Акуратно відріжте зайву тканину вздовж шва, але не дуже близько до нього, щоб шви при наповненні стебла ватою не розійшлися.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]

Виверніть стебло на лицьову сторону, перевірте, чи не розходяться шви, а потім досить щільно наповніть його ватою. Зшийте краю.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]

Сколіть дві деталі листка шпильками і прострочіть їх по контуру, не забувши залишити отвір. Зайву тканину рекомендуємо відрізати фігурними ножицями, щоб при вивертанні на лицьову сторону записів не стовбурчився.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]

Охайно виверніть деталь на лицьовий бік, пропрасуйте праскою.
Якщо тканина, яку ви обрали для виготовлення листочка, не цупка, можна додатково по контуру прострочити деталь.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]

Зшийте дві деталі бутона, виверніть на лицьову сторону і набийте ватою. Отвір зшийте, вставивши в нього стебло.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]


Використовуючи потайний шов, прикріпіть до квітки листок, обернувши його навколо стебла. Тильда-тюльпан готовий.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]


Щоб створити гарний букет з текстильних квітів, рекомендую зшити 7-15 тюльпанів. Квіти можуть бути з бутонами різних кольорів або одноколірними.

[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]

Незвично виглядають букети з тюльпанів неприродного забарвлення (тканина в дрібний горох, клітинка або смужка - це зробить вашу саморобку оригінальною).

[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]Для виготовлення штучних квітів необхідні певні інструменти. Ножиці невеликі, з гострими кінцями для вирізування деталей квітів (мал. 1). Тканина. Голка. Нитки.

ІV. Узагальнення знань учнів
Фізкультхвилинка
Треба, діти, нам хвилинку
Приділити відпочинку.
Простягніть вперед ви ніжки,
Потягніться, наче кішка,
Помахайте головою,

Мов не згодні ви зі мною.
Вправо, вліво поверніться,
До сусіда усміхніться.
Від роботи відпочили
Й знов беремося за діло. V. Рефлексія
- Чи сподобався вам урок?
- Що з уроку особливо запам’яталося?
- Як ви оцінюєте роботу класу на уроці?
VІ. Підсумки заняття.
Огляд об’єктів праці, визначення якісних робіт, відзначення самостійності і правильності виконання роботи учнями.


Т
Р
О
Я
Н
Д
А


К
О
Н
Ю
Ш
И
Н
А


К
О
Н
В
А
Л
І
ЯК
У
Л
Ь
Б
А
Б
АП
І
О
Н
И


М
А
К
И


Н
А
Р
Ц
И
С

Загадки:
Що за квіточка пахуча, і червона, і колюча? (троянда)
Стрінеш на луках рослину для кролів рвуть (конюшину)
Біле плаття, тонка талія, травень і цвіте . (конвалія)
Серед квітів справжня баба в жовтій хусточці (кульбаба)
Наче м’ячики, бутони – пишні кульки, це . (піони)
Червоніють там де злаки, квіти поля дикі . (маки)
Тонка ніжка, наче спис, жовта квітка це - (нарцис)
Ключ: Носить атласний жупан лицар квітів, пан - (тюльпан)
Мені сьогодні було дуже приємно працювати разом із вами. І я готова оцінити вашу роботу такими балами.

VII. Домашнє завдання.
Бажаю, діти, успіхів постійних
І знань бажаю вам міцних, надійних.
Щоб їх змогли в житті застосувати
І будь-які вершини підкоряти!

VIII. Прибирання робочих місць.
Похожее изображениеКартинки по запросу назад голка шов тюльпаны тильда мк 2Рисунок 10тюльпаны тильда мк 2 тюльпаны тильда мк 5Рисунок 7тюльпаны тильда мк 5 тюльпаны тильда мк 7Рисунок 5тюльпаны тильда мк 7 тюльпаны тильда мк 8Рисунок 4тюльпаны тильда мк 8 тюльпаны тильда мк 10Рисунок 2тюльпаны тильда мк 10]ђ Заголовок 315

Приложенные файлы


Добавить комментарий