Урок украинского языка в 1 классе


Ровеньківська загальноосвітня школа №2 I-III ступенівУрок української мови у 1 класі
Розробила і провела
вчитель початкових класів:
Чайка Людмила Миколаївна

м. Ровеньки

Тема: Запис назв міст з великої букви. Звуко - буквений аналіз слів. Доповнення речень. Розвиток мовлення.
Мета: вчити писати назви міст з великої букви, продовжувати навчати роботі у зошитах без друкованої основи; розвивати увагу, інформаційну компетентність, мовлення, формувати вміння доповнювати речення, виховувати любов до своєї країни, рідного міста.
Обладнання: карта України, іграшковий автомобіль, дидактичний матеріал «світлофори», маленькі прапорці для розміщення на карті.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Всі мерщій сідайте ,діти!
Домовляймося – не гомоніти!
На уроці не дрімайте,
Руку вчасно підіймайте.
І щоб не було мороки-
Всі готові до уроку? (Так)
Тож, гаразд, часу не гаємо
І урок розпочинаємо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Для того щоб працювати і мати гарний настрій, треба запросити сонечко до нас на урок. Яку ми знаємо закличку? Скажімо хором:
Вийди , вийди ,сонечко,
На наше віконечко,
До нашого класу
І зігрій всіх зразу!
Гра «Перекладач»
Сонечко, діти, світить над усіма країнами світу. Сьогодні воно з ранку не лінилося і щось нам принесло. (Учитель дістає конверт)
Сонечко котилося над Росією і почуло такі слова: дорога, путешествие, автомобиль, водитель, машина, город. Але перекласти українською мовою не змогло, тому звернулося до нас. Спробуємо допомогти йому і пограємо в гру «Перекладач» (Діти передають один одному мікрофон і називають українською мовою слова, які читає по черзі вчитель)
Молодці! Подивіться як зраділо і посміхається сонечко. Подаруйте і ви йому свою посмішку.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Вже весна до нас прийшла,
Зацвітають квіти,
І за партами уже
Не зовсім хочеться сидіти.
Тому у подорож сьогодні
Разом поїдемо по Україні,
Знайдемо міста славетні
На прекрасному автомобілі.
(Вчитель демонструє іграшковий автомобіль)
IV. Вивчення нового матеріалу.
Підготовча робота:
а) бесіда про машини (вантажівки, легкові);
б) каліграфічна хвилинка.
Перш, ніж вирушити у подорож, перевіримо стан машини. З якого звуку починається слово машина? А якою буквою позначається на письмі? Згадаємо ,як пишеться ця буква.
Мм
А тепер перевіримо інші деталі машини.
машина
машинамісто
А тепер подивимося, з яких частин складається слово – машина. Поділимо його на склади та поставимо наголос. І зробимо звуко - буквений аналіз.
ма – ши' – на
-• -• -•
А зараз спробуємо проїхати через ось ці ворота:
∟─ ─ машина.
(Діти доповнюють речення і записують його у зошит)
А кого ж візьмемо з собою в подорож?
У машині їдуть …, …, … .
(Діти повторюють правила написання імен з великої букви, доповнюють речення і записують у зошит).
Робота з картою
Ось це, діти, карта країни, де ми з вами живемо. А як називається наша країна?
Фізкультхвилинка
Повторимо правила дорожнього руху:
Всі дружно сядемо в машину,
За руль візьмемось, натиснемо на газ,
Подорожуймо по краіні,
Ми вже великі – перший клас!
На світлофорі ось червоний,
Жмемо на гальмо – і чекаймо,
Коли засвітиться вже жовтий –
Приготувались – сидимо.
Аж ось зелений – ми на газ,
Мандрівка наша почалась!
Пояснення вчителя:
Перше місто, з якого ми почнемо свою подорож, – це Ровеньки. Місто ,в якому ми живемо. (Учитель показує на карті місто, чіпляє прапорець, а на дошці робить запис)
Ровеньки
Як ви гадаєте, чому підкреслили букву Р ?
Правильно, тому що слово пишеться з великої букви.
Ознайомлення з правилом. Робота з підручником.
Робота в парах
(Діти розповідають один одному правила)
Колективна робота
Подорожуймо далі. Друге місто на нашому шляху – Луганськ. Що знаємо про це місто?
Як запишемо слово Луганськ? Чому? (Один учень записує його на дошці, а інші - у зошитах).
Ровеньки, Луганськ,
Наступне місто – Донецьк. Що про нього знаємо? Як запишемо?
Ровеньки, Луганськ, Донецьк,
А закінчується наша мандрівка в Антрациті. Як напишемо це слово? Чому?
Ровеньки, Луганськ, Донецьк, Антрацит..
Розповідь учителя про Ровеньки.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Подорож наша закінчена, час повертатися у рідне місто. Складемо речення про наше місто: Моє рідне місто - … . (Повторення правила). Діти записують речення у зошити.
VІ. Підсумок уроку.
Кому сподобалася подорож? Що нового дізналися?
Молодці, всі дітлахи!
Дуже гарні водії!
По країні мандрували,
У багатьох місцях бували,
Дізналися про правило одне:
Що в назвах міст велика буква є!



Приложенные файлы


Добавить комментарий