«Урок по технологий на тему «?алтаны алжап?ыш?а бастыра тігу. Сараманды? ж?мыс: Алжап?ышты? т?менгі б?лігіне ?алтаны жапсыру » (6 класс)»


Сынып: 6
Пәні: технология
Сабақтың тақырыбы: Қалтаны алжапқышқа бастыра тігу.
Сарамандық жұмыс: Алжапқыштың төменгі бөлігіне қалтаны жапсыру
Оқу мақсаты: оқушылар алжапқышқа жапсырма қалтаны көктейді, тігін машинасында бастырып тігеді
Табыс критерийлері
Барлық оқушылар: Көпшілік оқушылар: Жекелеген оқушылар:
көктеуді және тігін машинасында тіге аладыӨз беттерімен қалтаны көктей алады көктеуді және тігін машинасында өз бетінше тіге аладыУақыты Кезеңдері Тапсырма Мақсаты Мұғалім не істейді Оқушылар не істейді Бағалау ресурс
3мин
ұйымдастыру
кезеңі
топтастыру қима суреттер тарату арқылы сыныпты топтастыру 2топқа бөліп тапсырма береді 2 топқа топтасады Қима суреттер
5мин
үй жұмысын тексеру:
«ыстық орындық» Оқушылар шеңберге тұрады, орындықта отырған оқушыға сұрақтар беріледі Өткен тақырыпты қаншалықты даярлығын тексеру Оқушылармен бірге шеңберде оқушыларды бақылайды үлестірмедегі сұраққа жауап береді үлестірме қағаз
5мин
жеке жұмыс видео: «жапсырма қалта»
топпен жұмыс
жаңа тақырыпты меңгерту,
қызығушылықтарын арттыру сырттай қадағалайды,бақылайды,түрткі сұрақтар береді
Қалтаны 1-ші қалай тігеміз
Машинада қандай тігіспен өңдейміз диалогтік әңгімеге түседі, тақырыпты талқылайды қолдау, қолпаштау,мадақтау
флипчарт3 мин
сергіту сәті
«Көңілді күн»
видео ролик қимылдарды қайталау оқушылардың көңіл-күйін көтеру оқушылармен бірге қимылдарды қайталайды барлығы да қимылдарды қайталайды интер белсенді тақта,видео
15мин жеке жұмыс шығармашылық кезең (әр оқушы жұмысын өңдейді) қызығушылықтарын арттыру тапсырма беріп, қадағалайды Нұсқаулық карта бойынша жұмыс жасайды критерий арқылы өзін-өзі бағалау
5мин қорытынды Әр оқушы өзі жасаған жұмыс сараптайды тақырып бойынша білімдерін тексеру Жұмыстарын тексереді әр бала қосымша сұрақтарға жауап береді критерий арқылы өзін-өзі бағалау
5мин бағалау өзін-өзі тексеру өзінің білім дәрежесін бағалай алуы «критерий арқылы» бағалау парақшасын ұсынады өзін-өзі бағалайды 2мин үй тапсырмасын беру Қалтаны ЫЖӨ алған білімдерін бекіту берілген тапсырмаға бағыт-бағдар беру үй тапсырмасын күнделікке жазып алу. 2мин қорытынды
кері байланыс стикерлер беріледі, соған сабақтан не үйренгенін, болмаса түсінбеген жерлерін, сұрақтары болса жазады сабақ барысында оқушылардың сабақтың ұнамды жерін және ұсыныстарын білу,
өз ойларын толық жеткізуге үйрету стикерлер тарату мақсатқа қаншалықты жеткендігін біледі.
Сабақтан не үйренгендерін қағазға түсіреді стикерСабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды? Не сәтті болмады? Нені жақсартуға болады? Мен өз дағдыларымды нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады? Қалтаның атқаратын қызметі қандай?
Қалта түрлерін ата
Алжапқыш бөліктерін ата
Алжапқышқа алынатын өлшемдер
Алжапқышты модельдеу дегеніміз не?

Приложенные файлы


Добавить комментарий