«Сценарій свята «Прощавай Букварику»

Свято Букваря
Ведучі: Увага! Увага! Увага! В першому класі урочистий День прощання з Букварем. День вітання і прощання - Свято перших букварів. Перша сходинка зростання Для розумних школярів. Що ж вітайте! Ось він наш перший клас! (Звучить весела мелодія. Виходять першокласники.)
Давайте згадаємо як ми прийшли в 1 клас!
Пісня про Буквар.

Пісня «Ми браві першокласники» (На мелодію пісні «Бескозырка белая») 1. Ми браві першокласники, І все у нас гаразд. Сьогодні ми зібралися. Щоб вам прозвітувати. Щоб все на світі знати, Потрібно працювати. Щоб школу закінчить, В престижний вуз вступить. 2. Ми щиро всіх вітаємо І шлем палкий привіт! І ми усім бажаємо Уроки вчить як слід. 3.Щоранку на уроках Багато запитань. Помалу, крок за кроком , Ми йдем в країну знань.
Рапорт: - Клас, рівняйсь, струнко! - Товаришу директор школи, за час навчання у першому класі вивчено 33 літери українського алфавіту. - Списано в зошитах багато десятків сторінок, загублено 5 поганих звичок, 27 ручок, 100 олівців,15 гумок, 30 ґудзиків. - Над важкими задачами «поламано» 5 голів, зламано 2 стільці, порвано 4 ранці, 5 штанів. - У шкільному коридорі розбито 2 носи і набито 4 шишки. - Клас живе цікаво і не збирається зупинятися на досягнутому. - Дозвольте свято розпочати.
Ведучі: Шановні гості, Ми вітаємо всіх! На своє маленьке свято Запросив вас перший клас! Любі тата, любі мами, Ми чекали дуже вас! Є святкових днів багато На листках календаря, А між ними – й наше свято Вшанування Букваря. Пісня « Школярики» ( на мотив « Буратино»). 1. До школи радо хто спішить? Старанно хто уроки вчить? Хто хоче все на світі знать, Уміє і читать - писать? Усі їх завжди пізнають, Скажіть-но, як цих діток звуть? - Шко – ля – ри – ки! 2. Хто радує і тат, і мам? Хто кожну справу робить сам? Хто дружно й весело співа, Родину щастям зігріва? Усі їх завжди пізнають, Скажіть-но, як цих діток звуть? - Шко – ля – ри – ки! (Забігає Незнайко, обходить коло, з усіма вітається за руку. )
Незнайко. Ой! Ой! Ой! Насилу врятувався! Учитель. Що це за несподіваний гість? Ви його впізнали? Незнайко. Добрий вечер! Учитель. Який вечір? Адже зараз день! Незнайко. А я й не знаю чи вечір, чи день? Учитель. А чому це ти так кричав? Незнайко. Та то я від злодія тікав! Учитель. Від злодія? Від якого? Незнайко. Від звичайного, який хотів вкрасти мій капелюх! Учитель. Який твій капелюх? А навіщо він йому? Незнайко. Як це навіщо? Ви хіба не знаєте? Чим більший капелюх, тим розумніша голова! Учитель. Ой, Незнайко! Не сміши нас! У тебе розумна голова? Ось ми зараз перевіримо, що ти знаєш та вмієш! ( показує літеру «К»). Яка це літера? Незнайко. Пів жука. Учитель. А точніше? Діти. Літера «К». Учитель. (показує літеру «О»). А оце? Незнайко. Та це кругле яйце! Учитель. А ви, діти, як вважаєте? Діти. Це літера «о». Учитель. Ну, що ж, Незнайко, нам тебе шкода! Літер ти не знаєш, читати не вмієш. Діти: Ось хто лиха нам накоїв, хто читати не хотів, Хто не вчився гарно в школі і Букварика згубив. Ти до школи мусиш записатись, щоб цікавого й розумного дізнатись. Незнайко. Годі вже мене вчити! Краще піду пошукаю Буквар.
(Незнайко зникає, а з`являється Баба Яга з Букварем. ) Баба Яга. Книгу я знайшла чарівну, в господарстві так потрібну. По ній буду чаклувати, доню магії навчати. (Шукає свою доньку Ягуську.) Де ж поділася Ягуська- моє капосне дівчисько? Зараз мамця почаклує, вітерцем тебе придує.
(Баба Яга чаклує, дмухає – з`являється Ягуська. )
Ягуська. Що це, матінко моя, невже чорна магія? Якісь знаки та карлючки, мабуть, це Кощія штучки? А це що?
Баба Яга. Це літера «О». Ягуська. О? Отрута? Не бери! Мерщій викинь! Поклади! Баба Яга. Не турбуйся ти, Ягусько, Заспокойся, угамуйся, справді, книга чари має, Бо дітей читать навчає, будь- який малий школяр Знає, книга ця – Буквар, ось і ти навчись читати, Досить вже байдикувати шістсот років лише знаєш, Що гуляєш та гасаєш. Ягуська. Я – читати? Ти жартуєш? Баба Яга. Ти мене погано чуєш? Я тебе наздожену і за книгу усаджу! Букви вчи, не йди нікуди. А то гірше тобі буде. Ось тобі секундомір, потім себе перевір. А прийде Кощій, наш тато, будеш йому звітувати. Я ж лечу в ліс на нараду і даю тобі пораду: Швидше справою займися, часу не марнуй, учися! (Баба Яга залишає залу, Ягуська бере буквар, сідає за стіл, підпирає голову руками, чує голос Букварика. ) Букварик. Я- Букварик чарівний, швидше ти мене відкрий. Сам тобі допоможу: вмить читати навчу! Ти мене не ображай, а люби і поважай. Коли дуже побажаєш, все на світі ти впізнаєш! Ягуська. Хочу, хочу, ну давай, мене вчити починай!
(Під музику до зали забігає Незнайко. Ягуська та Незнайко починають сваритися.
Ягуська. Це мій Буквар, моя мама його перша знайшла! ) Незнайко. А ось і ні! Це мій Буквар, бо я його перший загубив! Дитина. Не сваріться, не дражніться, Витріть сльози, помиріться, бо сьогодні свято гарне, і сумуєте ви марно! Ягуська. Ми таємницю збагнули одразу: літери – ключики наші до знань, Що відмикають і речення, й фрази, нам лише треба докласти старань. 1. Сьогодні ми зібралися на свято, Щоб разом з вами, друзі, вшанувати Чудову книжку, що нас грамоти навчала, Свої скарбниці всім подарувала. 2. Завдяки їй навчилися ми читати, В слова і речення всі літери складати. Цю книжку завжди ставимо в відзнаку, Висловлюємо їй свою подяку! 3. Букварику! Букварику! У цей святковий час Ми дуже тебе просимо: Приходь, приходь до нас! (Під фонограму входить Букварик і обходить залу. Пісня Букваря(«Коломийка») ) 1. Ой ,веселий я букварик, весело співаю, Бо веселе свято в школі Я сьогодні маю. Весело співаю. 2. Ой, розумний я букварик, Все про все я знаю. Свої літери слухняні Вже в слова єднаю. Так-так, ось так-так Вже в слова єднаю. 3. Ой, щасливий я букварик! Я тому радію, Що всі діти в 1 класі Вже читати вміють. Так-так, ось так-так Вже читати вміють 4. Ой, святковий я букварик Прошу всіх на свято. Кожну літеру всі разом Будемо вітати! Так-так, ось так-так Будемо вітати! Букварик. Я- Букварик, вам відомий, дуже гарний, малюнковий, Залюбки всіх вчу читати – нема часу спочивати. Щиро зі всіма ділюся, не шкодую своїх знань, Безліч хитрих і цікавий маю для малят завдань. Я мандрую по країнах, я з абеткою дружу Я малечу, як зустріну, грамоти одразу ж вчу! Я щасливий дуже і тому радію, Що всі діти в першім класі вже читати вміють. Перекличка: раз, два, три: перша буква, говори! Виходять букви.

Пісня «мій Букварик» (Діти співають пісню „Алфавіт”) „Алфавіт” Муз.Р.Паулса, Сл.І.Рєзніка, Пер.О.Лобової. А! Алфавіт нам треба знати, Б! Будемо його співати. В! Весело і урочисто. Г! Гучно і до того ж чисто! Д! День сьогодні в нас незвичний. Є! Є у нас талант музичний. Ж! Жити важко без поради – З! Знати мусимо багато. І! І тому запам'ятаймо, Ї! Їх завжди за друзів маймо: К! Кілька знаків є н
·а світі – Л! Літер різних в алфавіті. М! Можуть букви розказати Н! Нам провсе, що треба знати! О! Окрім літер , друзі наші – П! Полум'яні танці, марші. Р! Розмовляють вони з нами С! Спеціальними значками. Т! Ті значки – маленькі ноти – У! Учням додають роботи. Ф! Фальш вони не пустять в школу, Х! Хор не знав її ніколи. Ц! Ці значки – важливі дуже. Ч! Через те погодься, друже: Ш! Шана тим, хто ноти пише! Щ! Щиро музика нас тішить – Ю! Юних друзів-музикантів, Я! Якщо хочете – талантів!

Ведуча: Де ви, друзі, всі живете? Звідки так дружно йдете? Буква „Є”: І великі і малі ми живемо в Букварі. За морями, за горами, Кажуть, є така земля І з усякими дивами, І це царство БУКВАРЯ. (Пісня «Букви.Свято Букваря» (На мотив «33 корови»)
1.Дім, де букви проживають, здавна азбукою звуть, поодинці там гуляють, потім у складах живуть. Як почнеш слова читати, розпочнуться вмить дива, все зумієш прочитати, що читають мама з татом. все відкриють вам слова! Приспів: 33 подружки, букви-говорушки, 33 подружки вивчили вже ви, вмієте читати, грамотно писати, вчили нас малята залюбки! 2.Все зумієш прочитати: назви вулиць та казки, навіть дідову газету, вірші та товсті книжки . То ж ні маму, ані тата, ні сестру ти не благай, вчись відмінно і завзято! Щоби знать всього багато - просто сядь та прочитай! Шапокляк Я весела Шапокляк, зі святом вас вітаю! Посилаю вам привіт і завдання для вас маю. Відповідай, коли мастак, єдиним словом «ні» чи «так»!
(Починається гра ) Треба гарно вам читати?( Так) Треба менших ображати?(Ні) На перерві пострибати?(Ні) А всі парти пописати?(Ні) Друга треба виручати?(Так) А треба слухати матусю?(Так) Тоді дратуйте хоч бабусю?(Ні) У школі вибийте шибки !(Ні) Учительці робіть все навпаки!(Ні) Брудне взуття носіть у школу!(Ні) І книги кидайте додолу!(Ні) Завжди старших поважайте!(Так) І малюків не ображайте! (Так)
- Діти, чи хочете друзями моїми стати? Я краще за вчителів ваших буду навчати. - Ні, не хочемо! - З такими розумненькими і добренькими я й сама не хочу дружити Пісня «Вчимося в нашій школі» (на мотив «В траве сидел кузнечик») 1. Вчимося в нашій школі, Ми ходим в перший клас. Проблем у нас доволі, Усі жаліють нас. Приспів:Собі уявіть, собі уявіть, Проблем у нас доволі. Собі уявіть, собі уявіть, Усі жаліють нас. 2.Уроки такі довгі, Немає їм кінця. А хочеться погратись, Сховатись за стільця. 3.Читати ми навчились, Писати гарно теж. Ніколи не лінились Невдах нема у нас . 4.Ми зрілі вже малята, Але не малюки. Бо цілий рік у школі Учились добре ми.
Ведучий (Перерва) А зараз весела перерва. Знайте, хто сміється, Тому добре живеться. Хай про перші наші кроки І круті стежинки нагадають вам сьогодні веселі смішинки. 1 сценка Тато.-Ти сьогодні ходив до школи? Син.-Ні. Тато.-Чому? Син.-Вчителька сказала, щоб сьогодні до школи прийшов ти. 2 сценка Мама.-Синку, ти задачі розв’язав? Син.-Тільки одну. Мама.-Яку? Син.-Ту, що списав у Миколки.

Частівки -жарти 1. Приготуйте фотоплівки І зніміть на згадку нас. Ми розкажем вам про Наш веселий перший клас.
2. Продзвенів уже дзвінок, Починається урок. Ой, коли він вже мине, В нас голівонька гуде. 3 . Задають учителі Нам такі задачі, Що над ними дуже часто Тато й мама плачуть.
4.Діти літери учили, Ночками не спали. Істи, питоньки хотіли. Та часу не мали.
5.Нам уроків задають Більше все та більше. Перший клас, як інститут- Не буває гірше.
6. -Я працюю наче бджілка, Бач, як гарно я пишу. -Дай мені до понеділка, Завтра мамі покажу.
7. Хоч і важко вчитесь нам, та ми не здаємся, головне уміть списати, ось тоді "прорвемся”.
8. Не сумуйте мама й тато вчіть за нас уроки і тоді в житті ніколи не буде мороки .
Букварик Закінчується наше свято. Мені, Букварику, пора – чекає інша дітвора.
Діти: Ніколи не забудемо ми друга Букваря. І завжди вчитись будемо для щастя і добра.
Бібліотекар: Хочу вас познайомити ще з одним книжковим героєм з добрим лікарем Айболить.
Л.А. : Добрий день, любі!
Я лікую не лише звірят, а й книжки, які старіють і хворіють.
А чи знаєте ви, чому старіють книги!
Ось послухайте:

Учні: Нас вчив Букварик, і вчили всі учителі:
А для цього правила завчили ми такі:
Як хочеш книжку читати
Перш за все слід її обгорнути.
Знають це діти ще з дитсадка.
Не бруднитиметься книжка під обкладинкою.
І до столу книжку не неси
Під час їжі можеш забруднити її.
Після їжі мерщій до води
Книгу тільки чистими руками бери!
У ліжко з книжкою теж не йди
Для очей твоїх крок до біди!
Не загинай сторінки по кутках
Ріжки рвуться й псується сторінка тільки так!
Для сторінок закладку візьми.
І між ними її помісти.
Сторінки перегортай,
Тільки тримаючи їх за верхній край.
Не слинь пальці при читанні
І не думай, що ти на малюванні.
Не рви сторінок,
Не роби позначок,
Будь справжнім другом наших книжок!
Л. А. : Хвилюватися не треба
Тому я видав наказ:
На «носилках» будуть учні
Вас носити повсякчас.
А носилки чудові папка кольорова!
І щоб знали всі діти, що в цім будинку
Я щодня працюю не одну годинку
Хто навчитися хоче книжки лікувати
Приходьте, будь ласка, буду вас навчати,
І, як лікар, хочу вам зачитати

Правила гігієни читання:
Не можна читати лежачі;
Не слід читати, коли темно;
Промені світла мають падати на книгу зліва або зверху;
Кожну годину потрібно давати очам відпочинок на 10 хв.

(Пісня «Гей, чули, чули, чули» на мотив пісні «Із сиром пироги» . ) 1.Прийшли ми всі на свято, На свято букваря, І вивчили всі букви, Усі – від а до я! Гей, чули, чули, чули, Гей, чули, чули ви. З буквариком ми дружим, Він з нами назавжди.
2.Завершується свято, Вшануймо букваря, Відкрив він нам дорогу До знань від а до я. Гей, чули, чули, чули, Гей, чули, чули ви. З буквариком ми дружим, Він з нами назавжди. Учитель. Вам, шановні батьки, « спасибі» хочу вам сказати за допомогу у навчанні, Старанність, підтримку, любов. За те, вчились рахувати, старанно букви всі писати Та гарно – гарно малювати. Це перший крок! Попереду ще 11років! Отож, навчайтеся, батьки, і кожен день робіть уроки!
Сьогодні кожен першокласник заслуговує медалі за старання та перші успіхи у навчанні. (Вручення медалей «За прагнення до знань та активну участь у житті класу» ).
13PAGE 15


13PAGE 14715
15

Приложенные файлы


Добавить комментарий