Сценарій спортивного свята Козацькому роду нема переводу


Фізкультурно-спортивне свято«Козацькому роду нема переводу»
Підготував:учитель фізичної культури Лутановський Володимир Миколайович
Тема свята: «Ми - нащадки козацькому роду».
Мета проведення свята: формування позитивного ставлення до занять фізичною культурою у позаурочний час; виховання любові до традицій українського народу; формування навичок здорового способу життя.Учитель: Лутановський Володимир Миколайович.
Місце проведення: спортивний зал.
Спортивний інвентар: баскетбольні та волейбольні м’ячі; скакалки, гімнастичні кільця, фішки, канат.
Обладнання: козацький одяг, фонозапис Гімну України та  пісень на українську тематику; плакати на спортивно-козацьку тематику.
Суддівська бригада: Грабар О.І., Пшеніцина О.А., заступники директора з НР та ВР, медична сестра школи Ткаченко Т.С.
Хід святаІ. Вступне слово педагога-організатора.- Дорогі учні, вчителі, батьки! Сьогодні ми зібралися на фізкультурно-спортивне свято, присвячене Дню Збройних Сил України, щоб позмагатися у силі, спритності, кмітливості і просто відпочити.(Звучить Гімн України)ІІ. Слово вчителя.- Змагатимуться дві команди, учні з різних класів. І хай переможе сильніший та витриваліший! Тож давайте запросимо команди до зали.(Під музику виходять дві команди).- А визначати команду-переможця буде журі у складі: (заступники директора школи З ВР та НР Грабар О.І., Пшеніцина О.А., медична сестра Ткаченко Т.С.)ІІІ. Презентація команд.- Перший курінь «Січовики», їх девіз «Славних предків ми – діти! Будемо вірно Вітчизні служити!».- Другий курінь « Запорожці», їх девіз « Ми свою славу і волю не віддамо ніколи й нікому!».ІV. Проведення інтелектуального конкурсу: дати відповіді на запитання.
Назвати елементи козацького одягу.
Як називається герб України?
Що символізує герб України?
Як називалися козацькі човни?
Як називалася козацька зачіска?
Хто входить до курінної старшини?
V. Слово вчителя.
- А зараз ми переходимо до козацьких забав.
Козаки – це богатирі сильні, спритні, непереможні, тож ми переконаємося, яка команда є спритнішою.
VІ. Козацькі забави.
1тур конкурсу «Вище, сильніше і швидше»1. Естафета з автоматами. Біг з автоматами та передача партнеру. 2.«Лава на лаву». (Члени команди обіймають один одного, утворюючи щільну шеренгу і йдуть команда на команду, при цьому голови учасників повинні знаходитися у проміжках між головами двох учасників суперника. Переможе та команда, яка пересуне, не розірвавши рук, команду супротивника за контрольну лінію).3. «Спритні козачата». По два учасники від команди виконують штрафні кидки в протигазах у кошик. Попадання 1 бал. 4. «Знімання шапки» - змагання отаманів. (Отамани стають в коло; завдання кожного отамана зняти шапку однією рукою. Переможе той, хто першим зніме шапку).5. «Бій півнів». (Від кожної команди виходить по одному найсильнішому, який, стає на одну ногу, а другу, згинає в коліні; одночасно тримає зігнуту одну руку, перед грудьми, а іншу ховає за спиною; корпусом  повинен виштовхати суперника з контрольного кола. Переможе той, хто не порушивши правил, проведе цей бій.)  6. «Гарматний постріл». По одному учаснику від команди почергово штовхають набивні м’ячі. Кожен має три спроби. Переможець визначається за давністю штовхання. Переможець отримує чотири бали, переможений два бали.7. «Стрибки у мішках». (Члени команди за сигналом вчителя залазять двома ногами у мішок і стрибають у мішку до контрольної лінії і назад. Переможе та команда, яка дострибає першою). 8. «Ще живе козацька сила». По одному учаснику від команди піднімають гетьманську булаву «Гирю 16 кг». На піднімання один бал.VІІ. Номер художньої самодіяльності. 2 тур конкурс «Влучніше, спритніше, сильніше». - А зараз на Вас чекають різноманітні естафети.VІІІ. Спортивні естафети1. «Біг з гімнастичним обручем». (Від кожної команди по два чоловіки залазять у гімнастичний обруч і, тримаючи його на талії, біжать до контрольної лінії, при цьому обруч не повинен впасти на підлогу, таким же чином повертаються назад. Перемагає та команда, яка першою прийде до фінішу.)
2. «Ведіння м’яча з перешкодою». (Кожен член команди повинен провести м’яч однією рукою до гімнастичного обруча, який тримають учні; потім пролізти через нього, тримаючи при цьому м’яч двома руками; і знову переходять на ведіння м’яча однією рукою, і таким же чином повертаються назад та передають м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету).3. «Біг з двома м’ячами через гімнастичне кільце» (Кожен член команди, тримаючи притиснутими по два волейбольних м’ячі до грудей, повинен пробігти дистанцію до гімнастичного кільця, яке тримають учні, і пролізти через нього;, і таким же чином повертаються назад та передають м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету).4. «Стрибки через скакалку в русі». (Кожен член команди, стрибаючи через скакалку в русі, повинен дострибати до контрольної фішки і в такий же спосіб повернутися назад. Переможе та команда, яка першою виконає це завдання).5. «Стрибки через скакалку на місці за 30сек.». (Від кожної команди учасниця за хвилину повинна виконати найбільшу кількість стрибків. Перемагає дівчина з кращим результатом.)6. «Перетягування канату».(Змагання команд. Перемагає та команда, яка перетягне іншу команду за контрольну лінію).ІX. Номер художньої самодіяльності. Слово вчителя.- На закінчення нашого свята команда команду привітає гарною українською піснею. (Звучать українські пісні)X.Слово журі. (Нагородження). 

XІ. Вітальне слово вчителя.-Я усіх вітаю зі святом, святом здоров’я, витривалості, любові до традицій нашого українського народу, особливо вітаю переможців змагань. Ви сьогодні, всі молодці! Я впевнений, що ви й надалі будете добре навчатися, знайомитися з історією козацтва, дружити зі спортом і станете гідними захисниками нашої держави.( Звучить Гімн України)

Приложенные файлы


Добавить комментарий