Саба?ты? та?ырыбы Мектепті? жанында ойнаймыз


Сабақ тақырыбы:
Мектептегі күн Мектеп: Мичурин орта мектебі
Мектептің жанында ойнаймыз
07.11.2017
Күні:.2017 ж Мұғалімнің аты-жөні:Ермагамбетова Н.С.
Сынып:2 1-тоқсан Қатысқандар:11 Қатыспағандар: 0
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: № 1111Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым- ишараны қолдану, іс- əрекет жасау)
1121Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну (тыңдалым)
1231 Сұхбаттасын түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру( айтылым)
1515 Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тəртібін сақтап құрастыр(тілді қолдану)
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар орындай алады:
Мектепте сыныптағы заттардың атауларын атай алады
Оқушылардың таныс сөздердің мағынасын ажырата біле алады.Сөйлемді дұрыс құра білуге үйренеді.
Диалог арқылы сұқбаттасып, айтқан сөздерін түсініп,әртүрлі жауап береді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Суретті сөйлетеді Сөз тіркестерімен жұмыс жасай алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Диалогтік сөзбен айта алады. Мәтінді баяндай алады.
Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады:
Мектепте күнде амандасудың түрі
Сәлеметсізбе, здравстуйте, Халлоу деп амандаса алады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Ән сабағы,дене
шынықтыру ,оқиды, билейді,
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Сурет салады, би-билейді,сабақ жазады,көңілді күн
Талқылауға арналған сұрақтар:Мектепте күнің қалай өтеді?ашық сұрақ
Саған қандай сабақтар ұнайды?ашық сұрақ
Сенің ұнататын ойның? ашық сұрақ
Мектепте бүгін қандай сабақтар болады? Жабық сұрақ

Не себепті ...........деп ойлайсыз?
Оқушылар мектепке неге барады?Білім алу үшін
Білім саған керек пе?
Оның қандай пайдасы бар?

Ишара:Жарайсың
Дұрыс.Әлі де ойлан!
Алдыңғы оқу: «Өзім туралы» сұрақ-жауап түрінде
Сенің атым кім? Сен нешінші сыныпта оқисын?
Жоспар
Жоспарланған уақыт:35мин. Жоспарланған жаттығу түрлері:
Жаңа сабақты жоспарлауда оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып жүргіздім.
Ресурстар:
Басы: 5 мин Ұйымдастыру.
Өлеңді зейін қойып тыңдау, түсіну жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, іс- əрекет жасау) мақсатында
Мына менің жүрегім,Бәрі осыдан басталған.Мынау менің басым,Бәрін осы басқарған.Мынау менің оң қолым,Мынау менің сол қолым,Барлық істі атқарған
Топқа бөлу. Пәндер бойынша бөліну
Сурет арқылы сабақтың тақырыбын ашуға бағыт беремін
Бағалау критерийлерімен таныстырамын Бәрі тұрып шеңбер құрады
Ортасы:20 мин
Сергіту сәті
музыкамен
Бағалау 1- тапсырма. Мәтін бойынша жұмыс
Мәтінді оқы, қара, таныс.
Мынау- мектеп. Мынау- парта. Мынау- сынып. Мынау-тақта.Мектепте математика,
ән,денешынықтыру сабақтары болады.
(Слайд арқылы оқушылар тыңдап,қайталап оқу арқылы мағынасын түсінді)
Осы жұмыс формасы арқылы мен мына
мақсатқа жеттім
Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну (тыңдалым)
Сөздік жұмысы.
Сөздік жұмысын қайталау
Мектеп-школа-schod-(ску:л)
Күн- день- day-(dэй)

2- тапсырма. «Кім, нені жақсы көреді?»ойын.Барлығы орындықтарға отырады. Кім, нені жақсы көреді солар орындарынан тұрады. Мысалы: Кім ән сабағын жақсы көреді, сол орнынан тұрсын…Кім өзін спортшымын деп есептейді?т.б. сұрақтар қоюға болады.
Толық жауап береді
сөйлемдегі сөздердің орын тəртібін сақтап құрастыр(тілді қолдану)
Естиді, көреді,билеп қайталайды Бұл мектептегі күн би сабағы
3-тапсырма.Мәтін бойынша жұптық жұмыс.
Оқушылар өздері тақырыптың мазмұнын жұп арқылы оқып, проблемалық шешу жолдарын бірлесе отырып іздестіреді, жаңаны өздері табады, ақылдасады, кеңеседі.
Диалог арқылы айтылым әрекетін жандандырады.
Саған мектеп ұнай ма?
Саған қандай сабақтар ұнайды?
Мектепте бір күнді қалай өткізесің?
Сұхбаттасын түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру( айтылым)
Жұлдызшалар

АКТ-ны пайдалану
Қол шапалақ
Бармақ арқылы
Қол шапалақ
Қол шапалақ
2 жұлдыз, 1 сурет
Соңы:5 мин «Көңіл –күй смайликтер»
Мектептегі күн саған ұнай ма?
Саралау–оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілетті
оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Бағалау–оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс–
Денсаулық жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс(тəрбие элементі).
Оқушыларды алған білімдеріне байланысты қолпаштап,мадақтап отырамын
Қабілетті оқушыға деңгейлік тапсырмаларды күрделірек беремін.
Алдын ала дайындалған жұлдызшалар арқылы бағалаймын.
Глейзердің енгізген ұғымымен оқушыларды алдын ала белгіленген бағалау критерлерін құрамын.
Бұл бағдарламада мұғалімнің бағалауынан басқа балалар өзін-өзі бағалауды, топ бір-бірін бағалауды үйретемін.
Орыс тілі мектептің қауіпсіздік ережесі
АҚТ –ны пайдалану
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? Мақсатқа алған жоспар өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын тыңдалым арқылы жетті.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап тыңдалым арқылы берілді
Бірлескен оқытуда жұптық жұмыстар арқылы жүргіздім.
Уақытты ұтымды пайдаландым
Жоспарыма ашық сөйлеу керек,жылдам сөйлемеу керек деп ғалым Скиэннің ұстамын алмақпын

Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:АҚТ-ны пайдалану арқылы сөзді тауып қою
2.:Бірлескен оқу арқылы жұпттық жұмыс.
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1: «Джиксо» әдісін пайдалану арқылы
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1: Оқушыларыма жеке жұмыс дәптерін жасау
2Диалогтік оқытуда ашық сұрақ қоюға қиналуы, ойын толық жеткізе алмауына сұрақтарды анық,дұрыс қою.

.

Приложенные файлы


Добавить комментарий