«План урока «Food and drink»


Пәні: ағылшын тілі
Сыныбы: 6 “а”
Тақырыбы: Food and drink.(Тағамдар мен сусындар)
Мақсаты:
“ Тағамдар мен сусындар ”тақырыбында мәтіндер оқу,мазмұнын түсіну,аудару,тапсырмаларын орындау,талдау,постермен жұмыс жасау.
Диалогтік,монологтік сөйлеу дағдысын,танымдық белсенділіктерін арттыру.
Шет тілін меңгеруге деген белсенділік,қызығушылықтарын арттыру,салауатты өмір салтына баулу.
Қолданылған модульдері: оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сын тұрғысынан оқыту, ОүБ және ОБ, талантты және дарынды оқушыларды оқыту, оқытудағы көшбасшылық және басқару,деңгейлік ерекшеліктерді ескеру.
Стратегиялар: “Миға шабуыл”, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, “Ыстық орындық” әдісі, табыс критерийлері,постермен жұмыс.
Сабақ жоспары:
Сабақ кезеңдері
Уақыты Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар:осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?
I.Кіріспе Тұлға аралық байланысты орнату
Алдыңғы сабақты қысқаша қайталау Жақсы тілектер тілеу арқылы жағымды ынтымақтастық ахуал тудырып аламын.
Сынып оқушыларын белгілі бір әдіс бойынша топтастырамын.
Топтық жұмыс барысындағы “Алтын ережені”еске түсіремін.
Бағалау парақтарын таратамын.
Оқушылардың үй тапсырмасын тексеру.”Ыстық орындық”әдісін қолданамын.
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін жинақтау, қорытындылау, бекіту, жылдамдылыққа, алғырлыққа үйрету Оқушылар мұғаліммен көңіл-күйлерімен бөліседі.
Сынып оқушылары 5-6 адамнан 3 топқа бөлінеді.Топ лидерлері сайланады.Оқушылар ережені қайталап шығады.
Golden Rules:
Be active! Be attentive!
Be emotional!Do your best!Don’t interrupt each other!First think then speak!
Оқушылар үйде дайындап келген әңгімелерін баяндайды,”Ыстық орындық”әдісі бойынша тақырыптық сөздік тексеріледі
Оқушылар бір-бірін бағалап, қол шапалақтап, қолдау көрсетеді. Жарайсындар, жақсы.
Ауызша кері байланыс
Жарайсың!
Тамаша!
“Ынтымақтастық оқу” ресурсы
Топтық жұмыс ресурсы
II. Тұсау кесер Жаңа сабаққа дайындық.
Пайымдау және логикалық ойлау. “Миға шабуыл” сұрақтары арқылы тақырыпты ашып алу
- What can you see in the pictures?
-Can you give a name to the each group?
-Put these words into three groups!
-Study these words!
-Are they countable nouns?
-Are they uncountable nouns?
-Look at the blackboard!There are very nice pictures on the blackboard.
-What do you think, how will be called our theme today?
Сабақ мақсаттарын айтып өтемін. Оқушылар жеке ойланады, жұбымен талқылайды, топта тұжырым жасайды. Оқушылар өз болжамдарын, пайымдауларын айтады.
Ортақ мақсатқа жетуге белсенділік танытады.
Оқушылар тақтадағы суреттерге қарап,сипаттап,сұрақтарға жауап беріп отырады.
Оқушылар миға шабуыл сұрақтары арқылы жаңа сабақ тақырыбын пайымдап айтады. Ауызша кері байланыс.
Бәрекелді!
Nice job!
Өте жақсы, Tамаша!
Very well! Great! Тиімді сұрақтар ресурсы.
III. Негізгі бөлім. Жаңа сабақ.
Тақырыптық сөздер алу.
traditional-дәстүрлі,ұлттық
hospitable-қонақжай
invite-шақыру
guests-қонақтар
useful-пайдалы
health-денсаулық
Мәтінмен жұмыс.
“Kazakh traditional food” Оқушылар жаңа тақырыптық сөздермен, мәтінмен танысады.
Мәтіннің мазмұнына қарай оқушылар өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне сұрақтар қояды.
Әр іс-әрекеттерін өздері бағалап отырады.
Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді.
Ауызша кері байланыс.
Жест арқылы бағалау.
Интербелсенді тақта.
Бағалау критерийлері
IV.
V.
VI. Пікірталас,талқылау.
Топтық жұмыс.
Group work.
Presentation of Posters.
Conclusion. -What’s the popular food in your family?
-What’s your favourite food?
-How often does your family have the Kazakh meet?
-What is your favourite drink?
(Топпен жұмыс, 1ші топ постер қорғайды”Қазақтың ұлттық тағамдары”,2ші топ диалог құрастырады,3ші топ кесте толтырады)
Оқушылар “Kazakh traditional food”атты постерлерін қорғап,сөйлейді,тақырып бойынша алынған сөздіктерді қолдануы керек.
Қорытындылау. Әр топ басшылары бағалау
критерийлері бойынша өз тобының жетістіктерін анықтап қорытындылап сойлейді, ұсыныс, тілектер айтады Жақсы, өте жақсы деген сөздерімен қолпаштап отыру. Бағалау критерийлері
VII. Бағалау
Evaluation. Бағалау парағы бойынша жиынтық баға қойылады. Бағалау парақшалары
VIII. Үйге тапсырма Ex.7-to speak on the following situations;p.44 Оқушылар күнделіктеріне жазып алады. Оқушы күнделігі.

Приложенные файлы


Добавить комментарий