Конспект заняття театрального гуртка

Тема: Ознайомлення з предметом. Ознайомлення вихованців із видави театру.
Мета: познайомитись із вихованцями; формувати уявлення про театр, інтерес до театральної діяльності; ознайомити вихованців із видами театру, із завданнями роботи гуртка. Виховувати культуру спілкування.
Методи: інформаційні, словесні, наочні.
Тип заняття: вивчення нового матеріалу
Форма роботи: колективна, групова.
Обладнання:
Хід заняття.
І. Підготовча частина.
1.1. Організаційний момент.
1.2. Знайомство із вихованцями.
- Здрастуйте, діти! (Здрастуйте!)
- Яке чарівне слово! А що воно позначає? («Будьте здорові»)
- правильно. Давайте зараз пограємо!
(діти виконують рухи за педагогом)
Здрастуйте, ручки!
(Хлопок в долоні на кожен склад)
- Здрастуйте ніжки! (Марш на місці на кожен склад)
- Здрастуйте щічки! (Поворот голови на кожен склад)
- Здрастуйте губки (повітряні поцілунки один одному)
- Діти, мене звати Марина Володимирівна, я керівник театрального гуртка «Подих Мельпомени», ви з сьогоднішнього дня – вихованці цього гуртка.
1.3. Повідомлення теми та мети заняття.
Театр – це гра, в якій приймають участь актори.
На заняттях нашого гуртка ми будемо вчитися стати акторами, акторської майстерності, правильної вимови. Ми з вами будемо працювати над постановкою казок, сценок, будемо працювати над віршами, щоб потім показати все це глядачам, насамперед, вашим батькам!
- Сьогодні у нас буде незвичайне заняття, ми не будемо сьогодні відкривати підручники, не будемо виходити до дошки. Мета нашого сьогоднішнього заняття відкрити для себе чарівний світ театру! Ми дізнаємось які театри бувають, хто працює в театрі, а також спробуємо увійти у роль актора.
ІІ. Основна частина.
2.1. Вивчення нового матеріалу.
а) Розповідь керівника гуртка.
Театр – це диво, яке живе поряд з нами. До нього не можна доторкнутись руками та почути.
Театр здатен заставити нас сміятися та плакати; це місце, в якому багато таємничих та надзвичайних перевтілень.
Театр – це поєднання музики, малювання, фотографії і навіть кіно.
Основні працівники театру: актори – люди які грають ролі у виставах, режисер – він ставить ці вистави, гримери – люди, які перетворюють актора в образ, художники – вони малюють декорації для вистав, працівники сцени.
Нас найбільше цікавлять актори, адже ми з вами будемо вчитися ними бути. Актори грають різноманітні ролі. Вони на сцені можуть перетворюватися будь у кого. можуть грати глупого короля або капризну принцесу. Можуть перетворитися в маленьку собачку чи зайчика.
Театр існував у древніх греків. Їм першим прийшла ідея представляти свої сказання про своїх богів і героях в живих обличчях. Вони зрозуміли, як прекрасно, повчально та цікаво може бути театральна вистава, де замість розповідача виступали ті самі люди, про яких розповідається в легендах, казках. Адже людина краще вірить в те. Що відбувається в неї на очах. В давнину актори грали на відкритому повітрі. Майже все населення міста було присутнє на виставі. Від грецького театру ми запозичили назву для нашого, сучасного театру. (демонстрація картинок театрів).
Різновиди театру: театр ляльок, дитячий театр, вуличний театр, драматичний театр, балет, театр тіней, театр світу, музичний театр (демонстрація картинок театрів).
Давайте зараз заглянемо у світ театру та переглянемо фрагмент вистави (перегляд фрагменту вистави)
- Актори грали виставу на сцені, а глядачі спостерігали за дією вистави в залі.
Але перед тим, як показати глядачеві виставу, актори дуже багато працювали. Режисер театру розподілив спочатку акторам ролі, актори спочатку працювали над виразним читанням, потім вчили слова напам’ять, після цього проходили багато репетицій, де режисер керував акторами: де і як стати їм, як правильно сказати тощо. А художники –декоратори намалювали та виготовили декорації.
В нашому театральному гуртку «Подих Мельпомени» - ви актори, а я режисер. Я буду вам допомагати правильно увійти в образ, та як найкраще донести глядачеві ідею вистави.
2.2. Робота над інсценуванням казок.
- Зараз ми з вами перенесемось у чарівний світ театру та спробуємо себе в ролі справжніх акторів. Ви всі знаєте такі казки як «Ріпка», «Колобок». А давайте спробуємо їх поставити на уявній сцені. Але спочатку давайте з вами пригадаємо ці казки та перекажемо їх. (переказ казок ланцюжком, керівник гуртка демонструє картинки до казок).
- А тепер давайте з вами розподілимо ролі та покажемо нашу першу виставу.
(керівник гуртка розподіляє ролі та дає реквізити дітям).
- Коли прем’єра відбулась – глядачі дарять свої оплески акторам. (Оплески).
ІІІ. Заключна частина.
- Чи сподобалось вам сьогоднішнє заняття?
- Що найбільше запам’яталось?
- Чим ми будемо займатися на заняттях гуртка «подих Мельпомени»?
- Що таке театр? Які види театру ви запам’ятали? Хто працює в театрі?
- Давайте з вами зараз намалюємо театральну сцену із акторами.

Додаткове завдання.
Театр-експромт «Красная ягодка»
Д. лица: красная ягодка, могучий дуб, ветер, шмель, медведь, заяц.
На зеленой опушки леса рядом с могучим дубом росла красная ягодка. Она весело кивала головкой то влево, то вправо, потом поднимала свои листики вверх и весело встряхивала ими. Могучий дуб махал ягодке в ответ своими ветками. Вдруг на полянку прилетел проказник ветер. Он закружил возле красной ягодки, стал на нее дуть. Красная ягодка закачалась на своей тонкой ножке. Ветер закружился вокруг могучего дуба, ветки дуба закачались. Потом ветер улетел, громко свистнув на прощание. Красная ягодка облегчено вздохнула. Неожиданно на полянку выскочил заяц. У него были длинные уши и косые глаза. Он весело скакал возле могучего дуба, потом убежал прочь. Тут на полянке появился веселый полосатый шмель. Он громко жужжал, кружился вокруг красной ягодки и снова жужжал. Потом шмель покачался на ветках могучего дуба. Устав, шмель лег отдохнуть под листики красной ягодки и уснул. Красная ягодка весело покачиваясь га тонкой ножке, кивая красной головкой. Но вот на полянку приковылял лохматый медведь. Он громко ревел и шел медленно, переваливаясь с ноги на ногу. Вот медведь подошел к могучему дубу и стал тереться спиной о него. Могучий дуб зашатался. Тут медведь увидел красную ягодку. Он подошел, наклонился к ней, и красная ягодка затрепетала. . но медведь не торопился ее срывать. Он шумно плюхнулся на землю, где спал полосатый шмель, и чуть не раздавил его. Шмель взвился и со всего маху впился медведю в нос. Медведь заревел и бросился наутек. Шмель не отставал, пока медведь не убежал с полянки. И вновь по полянке кружил ветер, но тонкой ножке качалась красная ягодка, шумел ветвями могучий дуб, скакал ушастый заяц и жужжал шмель.15

Приложенные файлы


Добавить комментарий